Ionto Skin Regulator

http://www.ionto.de/cms/files/1/38476702580600.jpgCzym jest Ionto Skin Regulator? 
Jest to profesjonalna aparatura kosmetyczna, której działanie polega na wykorzystaniu prądów małej częstotliwości, czyli od 0-50 Hz. Dzięki źródłu napięcia między rękoma kosmetyczki a ciałem pacjenta powstaje obwód zamknięty, w którym tworzy się mocno pulsujące pole elektrostatyczne.

Jakie jest działanie Ionto Skin Regulatora? 
Dłonie kosmetyczki intensywnie drgają powodując nacisk na skórę pacjenta. Kosmetyczka przesuwa swoje dłonie po ciele pacjenta, przez co następuje rytmiczne przesuwanie tkanki w okolicy zabiegowej. W wyniku takiego działania wzmacnia się przepływ krwi i limfy w naczyniach, co pozwala na szybsze usunięcie zbędnych produktów przemiany materii. Takie działanie ma na celu usunięcie wszelkich zastojów i obrzęków, dotlenienie skóry i przywrócenie jej naturalnego kolorytu.

Jak wybrać dawkę idealną dla danego pacjenta? 
W aparaturze tej mamy cztery dawki. Każda z nich jest ukierunkowana na konkretne działanie:

5 Hz- Jest to częstotliwość od której zaczynamy zabieg. Dawka ta ma za zadanie wprowadzić skórę pacjenta w delikatne drgania i odblokować organizm przed zastosowaniem innych dawek.
czas: 3-5 minut

10 Hz- Jest to tzw. wibracja niestabilna, którą stosujemy w celu pobudzenia przemiany materii skóry słabo ukrwionej i ziemistej, do rozmiękczania blizn i rozstępów, na odmrożenia i odmroziny, trądzik pospolity i rozszerzone pory oraz do wzmocnienia tkanki łącznej.

20 Hz- Ta częstotliwość pozwala nam na wykonanie drenażu limfatycznego, do którego wskazaniem są głównie obrzęki spowodowane zastojami limfatycznymi, np. obrzęki w okolicy oczu, podbródka, kończyn górnych i dolnych oraz cellulit. Pamiętamy jednak, że przy obszernych obrzękach należy zasięgnąć opinii lekarza.
czas: 15-20 minut na twarz, 40 minut na ciało

50 Hz- Na tej częstotliwości wykonujemy zabieg o nazwie "Senso Membrana" zalecany do skóry dojrzałej, ziemistej, zmęczonej. Masaż ten działa uspokajająco, jednak działanie pola elektrostatycznego pozwala na głębokie wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. W tej części zabiegu stosujemy serum/ ampułkę oraz maskę kremową. Aby zabieg przebiegał prawidłowo okolicę zabiegową przykrywamy maską Ionto Comed bądź folią spożywczą, zaś wszelkie zmiany skórne i rany zabezpieczamy warstwą wazeliny.

Kiedy nie wykonujemy zabiegu? 
Warto pamiętać, że przeciwwskazania dotyczą nie tylko pacjenta, ale także kosmetyczki. A są to:
-ciąża
-choroby serca, arytmie oraz rozrusznik serca
-metalowe implanty, zespolenia w ciele
-stany gorączkowe
-stany zapalne w organizmie
-przerwana ciągłość naskórka w okolicy zabiegowej
-stany zapalne, alergiczne oraz infekcje w okolicy zabiegowej
-guzki o nieznanej etiologii
-nowotwory i stany po ich usunięciu
-choroba Parkinsona i epilepsja
-duże żylaki, zakrzepowe zapalenie żył
-nadciśnienie i niedociśnienie
-duże obrzęki ( należy skonsultować z lekarzem!)

 Do czego służą poszczególne przyciski znajdujące się na aparacie? 
okiemkosmetyczki.blogspot.comJak podłączyć elektrody? 
okiemkosmetyczki.blogspot.com


Przygotowanie kosmetyczki do zabiegu
Aby zabieg wykonać prawidłowo kosmetyczka musi założyć na dłonie rękawiczki. Muszą być one wykonane z winylu. 
http://www.luva.pl/store/images/rekawiczki%20winylowe%20GROSIK%20152x110mm_300dpi.JPG


http://p.alejka.pl/i2/p_new/31/19/rekawiczki-winylowe-czarne-l_0_b.jpgNa nadgarstki natomiast nakładamy opaski, aby zabezpieczyć rękawiczki:
http://disport.pl/1050-2619-thickbox/opaska-frotka-na-reke.jpg
W zabiegu wykorzystujemy także talk, ampułki oraz maskę kremową, folię spożywczą bądź specjalną maskę.


Jak wykonać zabieg Krok po kroku?  
http://www.ionto.de/cms/files/11/15/13206077500.jpg
 1. Należy sprawdzić sprawność aparatu i podłączyć przewody. Po bocznej stronie aparatu znajdują się zaciski na elektrody.
2. Przeprowadzamy wywiad z klientem, wykluczamy przeciwwskazania, wypełniamy kartę klienta. Prosimy pacjenta o zdjęcie wszystkich metalowych ozdób.
3. Myjemy i dezynfekujemy ręce.
4. Wykonujemy demakijaż okolicy zabiegowej, przeprowadzamy diagnostykę skóry i określamy wskazania do danej częstotliwości.
5.Nakładamy na okolicę zabiegową talk ( szczególnie w przypadku hiperhydrozy oraz skóry tłustej).
6. Włączamy aparat do sieci.
7. Przyklejamy jednorazową elektrodę do swojego ramienia.
8. Na swoje dłonie nakładamy rękawiczki winylowe i zabezpieczamy je opaską frotte.
9. Informujemy klientkę o odczuciach jakie towarzyszą zabiegowi- będzie to wibracja i pulsacja. Podczas zabiegu nie może pojawić się ból, pieczenie, szczypanie czy przeskok iskry.
10. Włączamy przyciskiem ON.
11.Ustawiamy impuls w zależności od okolicy zabiegowej (patrz: rysunek).
12. Ustawiamy częstotliwość na 5 Hz i intensywność na 1.
13. Przyłączamy biały kabel do elektrody przyklejonej do naszego ramienia.
14.Kładziemy rękę na dekolt klienta i podajemy do ręki klienta elektrodę w formie pałeczki ( zamykamy obwód).
15. Rozpoczynamy zabieg- delikatnie wykonujemy ruchy głaskania na skórze klienta, prezentując klientce wszystkie z możliwych intensywności. Klientka decyduje o tym, która intensywność jest dla niej najodpowiedniejsza.
16. Po upływie 2-5 minut zmniejszamy intensywność do 1 i wybieramy częstotliwość na której będziemy pracować. Ma być ona dostosowana do wskazań.Na częstotliwości 10 Hz i 50 Hz wykonujemy ruchy głaskania, natomiast na częstotliwości 20 Hz wykonujemy drenaż limfatyczny. Intensywność dobieramy do odczuć klienta.

Jeśli wybraliśmy zabieg SENSO MEMBRANA 50 Hz- Po wykonaniu zabiegu na częstotliwości 5 Hz, zmniejszamy intensywność do 1, odbieramy od klientki elektrodę i odkładamy na zacisk, odłączamy kabel od elektrody na naszym ramieniu. Nie wyłączamy aparatury. Nakładamy na okolicę zabiegową ampułkę/ serum oraz grubą warstwę maski kremowej, a następnie przykrywamy folią z otworami na nos i usta bądź specjalną maską przeznaczoną do zabiegu na tej częstotliwości. Nakładamy talk na folię/ specjalną maskę. Podłączamy elektrodę do swojego ramienia, rękę kładziemy na dekolcie klienta i podajemy elektrodę w formie pałeczki. Zmieniamy częstotliwość na 50 Hz i dostosowujemy intensywność do odczuć pacjenta.

17. Po zakończonym zabiegu właściwym zmniejszamy intensywność do 1 oraz częstotliwość do 5 Hz.
18. Odbieramy elektrodę od klienta i odkładamy na zacisk. Odłączamy biały kabel od elektrody znajdującej się na naszym ramieniu i wyłączamy aparat OFF.
19. Dezynfekujemy i osuszamy elektrodę w formie pałeczki. Jednorazową elektrodę, która była przyklejona do naszego ramienia, wyrzucamy.


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią :)