Lift a lifting
Słyszałaś o kosmetykach liftingujących dla cery dojrzałej? Widziałaś reklamy salonów kosmetycznych proponujących swoim klientom "zabieg liftingujący"? 

Nasza wyobraźnia płata nam czasem figla. Widząc takie reklamy od razu wyobrażamy sobie naciągniętą skórę, płytsze zmarszczki i młodszy wygląd. Ile w tym prawdy?

Otóż Lift jest to zabieg z zakresu kosmetologii, o działaniu krótkoterminowym (2-3 tygodnie), w efekcie którego następuje poprawa owalu twarzy oraz opóźnienie procesu starzenia się skóry. Zaraz po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry związane z wywołanym przekrwieniem, wyczuwalne jest napięcie skóry, skóra napina się, zredukowane zostają przebarwienia i następuje wyrównanie kolorytu skóry, zmniejszają się rozszerzone pory, usunięty zostaje zrogowaciały naskórek, skóra zostaje głęboko oczyszczona. Zabieg ten wzmacnia mięśnie (pasywna gimnastyka), poprawia cyrkulację krwi i chłonki oraz metabolizm skórny. Substancje stosowane w zabiegu to aloes, papaja, marakuja, zioła alpejskie, skorupy ostryg, propolis, wyciąg z wątroby rekina. Lift znajduje zastosowanie w zabiegach dla cer dojrzałych, ziemistych, tłustych, słabo odżywionych, słabo ukrwionych, problematycznych, suchych, atroficznych, z oznakami starzenia oraz dla cery palacza.

Hyperaemia- jest to zjawisko, które następuje bezpośrednio po wykonaniu liftu, polega na silnym przekrwieniu skóry, który utrzymuje się około 20-30 minut. W wyniku zabiegu zwiększa się przenikanie substancji aktywnych w głąb skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu:
-uczulenia na składniki aktywne
-podrażnienie skóry
-przerwana ciągłość skóry
-oparzenia
-nowowory
-guzki niewiadomego pochodzenia
-stany zapalne, wirusowe, bakteryjne, grzybicze oraz alergiczne skóry
-dermatozy- liszaj płaski, łuszczyca
-skóra wrażliwa


Natomiast Lifting to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej wykonywany w znieczuleniu ogólnym, który ma na celu usunięcie nadmiaru skóry, fałdów grawitacyjnych oraz spłycenie zmarszczek, o działaniu długoterminowym. Do przeprowadzenia zabiegu niezbędne są badania ekg, morfologia krwii, badanie krzepliwości krwi. Podczas operacji skóra twarzy jest naciągana w kierunku górno-tylnym (skronie, okolice zauszne), zaś jej nadmiar usuwany, często także napinana jesy powięź mięśni mimicznych twarzy. Szwy z rany usuwa się między 7 a 10 dniem. Przez kilka dni po zabiegu występują obrzęki oraz zasinienia na twarzy i szyi, może dojść do wycieków krwi. Po zabiegu należy ograniczyć aktywność fizyczną. Po zabiegu może dojść do powikłań w postaci krwiaka, martwicy skóry, uszkodzenia nerwów, keloidów, przebarwień, miejscowego wyłysienia, infekcji, a nawet śmierci. Czas przebywania w klinice wynosi około 2 dni, absencja w pracy wynosi około 14 dni, efekt widoczny jest po 3 miesiącach.


Przeciwwskazania do zabiegu:
-osłabienie organizmu
-nadciśnienie
-cukrzyca
-stany zapalne skóry głowy
-ropne zapalenie zatok
-skazy naczyniowe
-choroby serca
-ropne stany zapalne skóry


Zatem podsumowując- kosmetyk może być liftujący, zabieg w gabinecie kosmetycznym może działać liftująco. A liftingująco działa tylko lifting. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Podziel się swoją opinią :)