Henna brwi z regulacją. Pielęgnacja brwi i rzęs


Witam Was serdecznie :)
W dzisiejszym poście troszkę odbiegam od tematyki paznokci, na rzecz kwestii bardzo istotnej, jednak często pomijanej, a mianowicie pielęgnacja brwi. Chciałabym Wam opowiedzieć o samym produkcie jakim jest HENNA a także przedstawić Wam kilka prostych sposobów na to, w jaki sposób skorygować brwi, które zostały zabarwione henną, jednak w Waszym mniemaniu maja zbyt ciemny kolor.

okiemkosmetyczki.blogspot.com


Czym właściwie jest henna?
Jest to proszek w kolorze zielonkawym lub brązowym uzyskiwany z pędów i liści rośliny o nazwie Lawsonia bezbronna (tzw. hennowy krzew). Za właściwości barwiące odpowiedzialny jest lawson zawarty w roślinie,  Czarna barwa henny pozyskiwana jest syntetycznie, czerwony kolor wytwarzany jest z mleczka wapiennego, zaś ciemny brąz powstaje z mieszanek ziołowych. Obecnie na rynku dostępne są kolory takie jak: czarny, bordowy, brąz jasny, brąz ciemny, granat oraz grafit. Generalizując, w kosmetologii używa się dwóch rodzajów henny- henny w proszku bądź henny w żelu. 


Henna w proszku- zdecydowanie szybciej barwi włos oraz skórę, jej aplikacja jest o wiele prostsza, gdyż z łatwością przyczepia się do włosa i skóry. 
Henna w żelu- daje bardziej subtelny efekt, delikatnie barwi brwi oraz skórę. Świetnie nadaje się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z henną- zanim zabarwi skórę można wielokrotnie poprawić kształt. 
W praktyce zazwyczaj miesza się oba rodzaje henny. Jeśli dany kolor henny nam nie odpowiada możemy zmieszać kilka kolorów do uzyskania odpowiedniego odcienia. 

Kiedy nie możemy wykonać zabiegu z użyciem henny? 
-choroby bakteryjne, grzybicze i wirusowe skóry poddanej zabiegowi
-solarium przed i po zabiegu
-eksfoliacja kwasami AHA przed henną
-mikrodermabrazja przed henną
-samoopalacz
-uczulenie na hennę lub wodę utlenioną
-przerwana ciągłość naskórka

W jaki sposób przygotować się do zabiegu z użyciem henny na brwi? 

Przede wszystkim zaczynamy od wykonania mieszanki henny z wodą utlenioną 3% (w przypadku henny żelowej wystarczy nam 0,5 cm żelu). Ważne jest też, by przygotować sobie kilka patyczków higienicznych zwilżonych wodą oraz waciki kosmetyczne. Pamiętamy o tym, by zabezpieczyć naszą odzież przed ewentualnym zabrudzeniem.

Skóra przed zabiegiem powinna być oczyszczona ze wszelkiego rodzaju kremów, czy też makijażu, a następnie dokładnie osuszona chusteczką. 

Istnieje wiele metod nakładania henny i nie sposób jest je wszystkie omówić. Dla mnie najwygodniejszą jest nałożenie henny najpierw u nasady a później stopniowe pokrycie reszty włosów. Wszelkie niedoskonałości zmywam wilgotnym patyczkiem higienicznym.

W jaki sposób nałożyć hennę? 
Do nałożenia henny możemy wykorzystać szpatułki, patyczki bądź też pędzelki. Brwi powinny się zaczynać w jak najbardziej naturalnym dla nas miejscu. Nie należy ich zbytnio wyrywać w okolicy nad nosem, by nie stworzyć między nimi zbyt dużej odległości, która optycznie deformuje nam kształt twarzy. U klientki z mocno zbliżonymi brwiami (unibrow) musimy jednak wyrwać zbędne włoski nad nosem, by twarzy nadać bardziej zalotny wygląd. Pamiętamy o tym, że mniej więcej 2/3 brwi powinny się unosić ku górze, zaś koniuszek powinien opadać. Wygląda to następująco: 
okiemkosmetyczki.blogspot.com

Kształt brwi dobierany jest indywidualnie w zależności od kształtu twarzy klientki i oczywiście jej preferencji. Z zasady u osób, których twarz ma kształt okrągły powinno nakładać się hennę w taki sposób, by wyostrzyć rysy- a zatem nasada brwi nie powinna być zaokrąglona. Gdy twarz ma kształt trójkąta bądź kwadratu rysy brwi powinny mieć łagodny łuk a także lekko zaokrągloną nasadę. Niestety w praktyce często jest tak, że klientki mają własne preferencje odnośnie kształtu brwi i niezależnie od naszej opinii decydują się na kształt brwi odbiegający od powyższych zasad. 

Długość brwi zależy oczywiście od naturalnego ułożenia włosa, jednak powinna zbliżać się do poniższej metody wyznaczania kształtu brwi:

W praktyce często jest tak, że klientka wcale nie ma idealnie proporcjonalnej twarzy i ta metoda nie jest do końca prawidłowa- klientce o szerokim nosie nie wyrwiemy przecież dużej ilości włosków u nasady tylko dlatego, że linia właśnie tak się kończy. 

Jeśli klientka ma w obrębie brwi blizny to z pewnością nie zabarwią się one tak intensywnie jak reszta skóry. 

Co zrobić, gdy brwi po hennie są zbyt ciemne? 
Istnieje wiele sprawdzonych sposobów na rozjaśnienie brwi poddanych zabiegowi z użyciem henny. Jeśli wykonujecie zabieg same w domu, a skóra wokół brwi ma zbyt ciemne zabarwienie, możecie wykorzystać spirytus salicylowy, skraplając nim patyczek higieniczny i delikatnie przecierając skórę wokół brwi (uwaga na oczy!!!). Można również wykorzystać krem do golenia dla mężczyzn, nazywa się bodajże Pollena i świetnie rozjaśnia skórę po hennie.
Natomiast jeśli taka sytuacja wydarzy się w gabinecie kosmetycznym to najlepszym sposobem jest nałożenie maski gumowej z alg (tzw.alginat) na 10-15 minut- rozjaśni ona skórę wokół brwi jednocześnie nawilżając i odżywiając skórę. Firma Refectocil ma również w swojej ofercie zmywacz henny o nazwie Tint Remover, który zmyje nadmiar barwnika ze skóry. 

Jak przyśpieszyć wzrost brwi i rzęs? 
Na rynku kosmetycznym obecnych jest wiele preparatów przyśpieszających wzrost brwi i rzęs. Bardzo skutecznym sposobem na przyśpieszenie wzrostu włosów brwi czy rzęs jest nakładanie olejku rycynowego wraz z witaminą A i E. Metoda ta jest o wiele tańsza od gotowych kosmetyków, jednak zapewnia bardzo dobre rezultaty. 


przed wykonaniem henny z regulacją

po wykonaniu henny z regulacją


Moje brwi są z natury ciemne, jednak ich górna część jest znacznie jaśniejsza niż dolna. Dodatkowo układają się w cienką linię przez co wyglądają jeszcze bardziej nienaturalnie. Nałożyłam na nie hennę na 8 minut, po czym zmyłam wacikiem nasączonym mleczkiem kosmetycznym i wodą. Następnie usunęłam pęsetą wszystkie włoski, które leżą poza linią na którą nałożyłam hennę. W tym celu naciągnęłam palcem skórę wokół brwi i wyrwałam włoski zgodnie ze wzrostem włosa. Warto pamiętać o nałożeniu na koniec kremu, który złagodzi zaczerwienienie po depilacji. 8 komentarzy:

 1. Niestety mnie henna uczula:/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy można robić sobie henne brwi przy kuracji retinoidami doustnymi?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skóra w trakcie terapii izotretynoiną ulega znacznemu wysuszeniu, jest podatna na urazy, w efekcie czego może dojść do uczulenia w wyniku użycia henny. Reakcje skóry są cechą indywidualną przez co trudno jest przewidzieć, czy Pani skóra prawidłowo zareaguje na barwnik. Najlepiej jest wykonać na 24 godziny przed zabiegiem próbę uczuleniową w wybranym przez Panią gabinecie kosmetycznym i upewnić się, że kuracja retinoidami nie jest w Pani przypadku przeciwwskazaniem. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 3. Napisałaś o solarium przed i po zabiegu.
  W jakim odstępie czasowym? dlaczego nie można iść na solarium po zrobieniu sobie henny ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy nakładanie henny na brwi boli?

  OdpowiedzUsuń
 5. Czy hennę na brwi powinno się nałożyć przed masażem twarzy czy po masażu.Pytam dlatego,że gdy kosmetyczka nałoży mi hennę przed masażem to efekt farbowania jest krótkotrwały, natomiast gdy nakłada mi samą hennę bez masażu to kolor trzyma długo.

  OdpowiedzUsuń
 6. Właśnie dlaczego nie można pójść na solarium po zabiegu? A co z henną w kremie?

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią :)