Monofaza, czyli lakier hybrydowy 3 w 1 Cosmetics Zone

W poprzednim poście wspomniałam o tym, iż szykuję dla Was recenzję nowości ze sklepu Cosmetics Zone w postaci tzw. monofazy, czyli lakieru hybrydowego 3 w 1. Wiele z Was pytało o ten lakier w prywatnych wiadomościach, w związku z czym postanowiłam opisać moje doświadczenie z monofazą Cosmetics Zone. 

Pojemność lakieru to 8 ml w cenie 37,99 zł. Opakowanie z założenia powinno wystarczyć na wykonanie około 20 zabiegów. Producent zapewnia o trwałości lakieru wynoszącej 10-14 dni.
cosmeticszone.plCzym jest monofaza? Jest to lakier hybrydowy w postaci jednej buteleczki, która stanowi połączenie bazy, lakieru kolorowego oraz top coat. Aby nałożyć lakier 3 w 1 należy zmatowić oraz odtłuścić płytkę a następnie utwardzić w lampie 2 warstwy lakieru dla uzyskania efektu regularnej hybrydy. 

W jaki sposób nałożyć monofazę? 
1.Wykonujemy manicure klasyczny lub biologiczny (patrz: Manicure krok po kroku)
2. Matujemy płytkę używając bloczka polerskiego. 
3.Przemywamy płytkę paznokciową Cleanerem. 
4. Odpylamy płytkę przy pomocy pędzla lub szczoteczki. 
5.Nakładamy pierwszą warstwę lakieru 3w1 i utwardzamy w lampie 2-3 minuty. Nie przemywamy Cleanerem! 
6.Nakładamy drugą warstwę lakieru 3w1 i ponownie utwardzamy 2-3 minut w lampie UV. Nie przemywamy! 
7. Nakładamy oliwkę. 

TIP: jeśli chcesz uzyskać efekt matowych paznokci przemyj drugą warstwę Cleanerem.

W jaki sposób ściągnąć monofazę, czyli lakier hybrydowy 3w1? 
Lakier 3w1 ściąga się dokładnie tak samo, jak klasyczny lakier hybrydowy. Nasączamy wacik kosmetyczny acetonem, przykładamy do paznokci i przykrywamy folią aluminiową. Po kilku minutach (do 10 minut) ściągamy folię, kopytkiem lub drewnianym patyczkiem podważamy delikatnie lakier (jeśli pozostał na płytce). Niewielkie pozostałości lakieru możemy usunąć za pomocą bloczka polerskiego. 


Moja opinia:
Opakowanie to niewielka buteleczka z wielką zawartością oraz krótkim kwadratowo zakończonym pędzelkiem. Dla mnie problemem jest właśnie długość pędzelka, głównie ze względu na fakt, iż przyzwyczaiłam się do regularnej hybrydy, której pędzelek jest nieco dłuższy. Być może Wy wolicie krótkie pędzelki, kto wie :) Konsystencja lakieru jest średniogęsta, dobrze się rozprowadza na płytce paznokciowej, nie kurczy się i nie rozlewa. Lakier 3 w 1 nieco słabiej kryje płytkę paznokciową niż regularna hybryda, w związku z czym dla idealnego efektu wymaga nałożenia większej ilości warstw niż przewidział to producent- 3 zamiast 2 perfekcyjnie nadają jednolity kolor przynajmniej w przypadku lakieru nr M120. Wielką zaletą lakieru jest jego funkcjonalność- jedna buteleczka zamiast 3 różnych lakierów, a zatem także krótszy czas zabiegu. Po nałożeniu dwóch warstw lakieru 3w1 nie trzeba nakładać nabłyszczającego Topu, a mimo to lakier pięknie nadaje paznokciom połysk  przez cały czas (2 tygodnie później- lakier nadal pięknie odbija światło). Jest to główna zaleta lakieru 3w1, gdyż regularny TOP COAT do hybryd Cosmetics Zone z czasem niestety nieco traci swój połysk. Dodatkową zaletą jest fakt, iż lakieru nie przemywamy, co pozwala nam zmniejszyć koszty zabiegu. Trwałość lakieru na dłoniach wynosi około 10 dni, zaś samo ściągniecie monofazy z płytki jest o wiele szybsze i łatwiejsze niż w przypadku regularnej hybrydy. Trwałość lakieru na stopach jest oczywiście o wiele większa, jednak po 3 tygodniach u większości pań odrost jest na tyle duży, że należy hybrydę ściągnąć. Na monofazę niestety nie można nałożyć ozdób- nie używa się TOP-u, więc nie ma w co wtopić brokatu, pyłu itp. 

Paznokcie wykonane lakierem 3w1 Cosmetics Zone po 3 tygodniach:
okiemkosmetyczki.blogspot.com

okiemkosmetyczki.blogspot.com


5 komentarzy:

 1. mam pytanie odnośnie uzupełniania lub zmiany koloru..jak to wykonywac lakierem hybr. 3 w 1?

  OdpowiedzUsuń
 2. szkoda, że nie zrobiłaś testu na rękach :) Na stopach zwykły lakier utrzymuje się 2 tygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, zrobiłam mani z monofazą nie jeden raz, wszystko jest w poście.

   Usuń
 3. Druga warstwa skurczyla mi sie na kilku paznokciach co moze byc przyczyna??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za krótki czas schnięcia paznokcia w lampie lub zbyt gruba warstwa hybrydy.

   Usuń

Podziel się swoją opinią :)