Manicure hybrydowy- Jak zdjąć paznokcie hybrydowe?

Witam Was serdecznie!
Przeglądając starsze posty zdałam sobie sprawę, iż właściwie nie zamieniłam słowa na temat zdejmowania lakierów hybrydowych z płytki paznokcia, w związku z czym nadszedł czas, by nadrobić zaległości. Nie będzie to jeden z tych długich postów w których mnóstwo teorii. Samo ściąganie lakieru jest proste i nie zajmuje wiele czasu, stąd też dzisiejszy post będzie krótki i treściwy. Zapraszam do lektury :)O lakierach hybrydowych słów kilka:
-Od czego zacząć przygodę z lakierami hybrydowymi
-Monofaza 3 w 1
-Manicure hybrydowy krok po kroku
-Jak przedłużyć trwałość manicure hybrydowego

Jakich akcesoriów potrzebujemy, by zdjąć lakier hybrydowy? 

-aceton kosmetyczny
-waciki kosmetyczne duże lub małe
-patyczek z drzewa pomarańczowego
-folia aluminiowa
-bloczek polerski
-oliwka do skórek
Obecnie na rynku kosmetycznym istnieją także gotowe produkty do zdejmowania lakieru hybrydowego:

http://www.cosmeticszone.pl/czfoto/foliadozdejmowanialakieru.jpgW jaki sposób zdejmujemy lakier hybrydowy? 
Lakier hybrydowy NIGDY nie powinien być zrywany z płytki paznokciowej. Niestety niewiele klientek zdaje sobie sprawę ze skutków, jakie niesie ze sobą nieprawidłowe zdejmowanie hybrydy, co zresztą w wielu przypadkach kończy się uszkodzeniem płytki, łamliwością paznokci i ogólnym osłabieniem płytki paznokciowej. Wykonywanie tego rodzaju zabiegu w domu przyniesie więcej szkód, niż korzyści, dlatego Moje Drogie Panie pamiętamy o kilku ważnych krokach, które pozwolą nam uniknąć takich sytuacji:
1. Nasączamy 10 wacików kosmetycznych acetonem.
2. Na skórki (obrąbek naskórkowy) nakładamy niewielką ilość oliwki, co zapobiegnie wysuszeniu skórek pod wpływem acetonu.
3. Do każdej płytki paznokciowej przykładamy wacik nasączony acetonem, a następnie przykrywamy paznokcie folią aluminiową.
4. W zależności od wskazań producenta lakierów czekamy około 5-10 minut.
5. Ściągamy folię oraz waciki z płytki paznokciowej. Na waciku powinien zostać zdjęty pod wpływem acetonu lakier. Jeśli na paznokciu znajdują się pozostałości lakieru możemy je delikatnie podważyć patyczkiem z drzewa pomarańczowego.
6. Jeśli na płytce pozostała niewielka ilość lakieru bazowego Base Coat możemy użyć bloczka polerskiego, który wyrówna płytkę i oczyści ją z resztek lakieru.
7. Aby ponownie nałożyć lakier wykonujemy manicure i postępujemy zgodnie ze wskazówkami znajdującymi się w poniższym poście: MANICURE HYBRYDOWY KROK PO KROKU

To tyle, jeśli chodzi o ściąganie lakieru hybrydowego. Proste, prawda? :)


Wasze pytania: 
Czy manicure hybrydowy warto uzupełniać tak, jak żel? 
Manicure hybrydowy jest stosunkowo prostą procedurą zapewniającą długotrwałą stylizację płytki, w związku z czym jego uzupełnianie wydaje się być bezcelowe. Aby uzupełnić lakier hybrydowy należałoby zmatowić bloczkiem polerskim lub frezarką wierzchnią warstwę TOP oraz część paznokcia znajdującą się najbliżej macierzy, następnie odtłuścić całą płytkę Cleanerem i nałożyć bazę na niepomalowaną część paznokcia. Po utwardzeniu Base Coat możnaby nałożyć na całą płytkę lakier hybrydowy Color, utwardzić, a następnie pomalować warstwą Top Coat i ponownie utwardzić w lampie UV. Dlaczego ta metoda się nie sprawdza? Otóż, by ją wykonać musimy postępować dokładnie tak, jak przy nakładaniu lakierów hybrydowych- czy zatem nie jest łatwiej ściągnąć lakier i wykonać usługę na nowo? Ponadto nałożenie warstwy Base Coat tylko na część paznokcia może skutkować widoczną nierówną powierzchnią lakieru, zaś sam lakier kolorowy będzie wyraźnie różnił się odcieniem w porównaniu do części płytki, która pomalowana była jakiś czas temu. Czy warto? Moim zdaniem NIE.

Czy zamiast acetonu mogę użyć zmywacza z acetonem? 
Nadal dostępne są zmywacze zawierające aceton, zazwyczaj dostępne w szklanej, walcowatej buteleczce, np. w Rossmanie. Stężenie acetonu w danym zmywaczu jest jednak znacznie niższe niż w typowych acetonach kosmetycznych używanych przez profesjonalistów. W związku z tym czas potrzebny na zdjęcie lakieru hybrydowego może znacznie się wydłużyć, jednak nie jest to niemożliwe :)


3 komentarze:

 1. nie miałam nigdy hybrydy, może się kiedyś skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja hybryd jeszcze nie nosiłam, ale innym dziewczynom artykuł na pewno się przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Trafiłam tu przypadkiem, jestem w trakcie planowania zakupu hybryd. Rozważałam Semilac ale trochę się naczytalam o uczuleniu, jakie wywołują...
  Chyba skuszę się na Cosmetics Zone, bo wydają się ok ;)

  Chciałam napisać, że Twoja seria o lakierach hybrydowych jest genialna, masz dużą wiedzę, którą przekazujesz w przystępny sposób :)

  OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią :)