Minerały z Morza Martwego

Położone na pograniczu Jordanii i Izraela Morze Martwe od lat jest źródłem naturalnych składników zdrowotnych stosowanych na szeroką skalę w przemyśle kosmetycznym. O jego niesamowitych właściwościach wiedziała już Kleopatra, zaś jego wykorzystanie nie ograniczało się jedynie do pielęgnacji ciała za życia, ale także po śmierci, w celu balsamowania ciał Egipcjan. Jego prozdrowotne właściwości związane są z występowaniem w słonej wodzie Morza Martwego szerokiej gamy pierwiastków i minerałów o leczniczych zdolnościach, tj. 8% chlorku sodu, 53% chlorku magnezu, 37% chlorku potasu, a także chlorek wapnia i śladowe ilości bromu, jodu,sodu, żelaza, fluoru, czy siarki. Takie połączenie substancji biologicznie czynnych stanowi idealne podłoże dla produktów do pielęgnacji ciała, twarzy, a także włosów. Kosmetyczne błoto i sól z Morza Martwego ma swoje zastosowanie nie tylko w przypadku cer tłustych, czy łojotokowych, ale także w leczeniu chorób dermatologicznych u osób dotkniętych Atopowym Zapaleniem Skóry (AZS), łuszczycą, trądzikiem młodzieńczym, alergiami skórnymi, stanami zapalnymi skóry. W fizjoterapii z kolei wykorzystuje się jego właściwości w leczeniu bólu reumatycznego, chorób stawowych, jak również kontuzji mięśni, czy zaburzeniach krążenia.

Błoto z Morza Martwego na twarz

Dzięki dużej zawartości substancji organicznych błoto pełni funkcję:
-odżywczą- makro i mikroelementy pełnią różnorodne funkcje, od uszczelnienia naczyń włosowatych skóry, po rewitalizację skóry.
-oczyszczającą- błoto pochłania wydzielinę gruczołów łojowych zalegającą na powierzchni skóry, zmniejsza widoczność rozszerzonych porów, działa przeciwzapalnie i hamuje powstawanie zaskórników.
-złuszczającą- drobinki błota aplikowane na skórę usuwają martwy, zrogowaciały naskórek i przygotowują skórę na absorpcję składników aktywnych

Czas aplikacji maski
z błota z Morza Martwego ze zróżnicowaniem na typy cery:
Częstotliwość zabiegu z wykorzystaniem maski z Morza Martwego:
1-2 razy w tygodniu/ w zależności od potrzeb skóry

Błoto z Morza Martwego na ciało 

Działanie błota z Morza Martwego w zabiegach na ciało:
-złuszczające 
-odżywcze
-antycellulitowe
-wyszczuplające
-poprawiające ukrwienie 

Wykonując zabiegi z zakresu talassoterapii na ciało warto wykorzystać działanie body wrappingu, zwiększając jednocześnie absorpcję składników aktywnych zawartych w błocie. W tym celu zastosowanie znajdą wszelkiego rodzaju bandaże do owijania ciała, a także folia spożywcza. Zasadniczo obie formy masek błotnych zapewnią najlepszą efektywność zabiegu z elementami body wrappingu. W tym celu zastosowanie odnajdą zarówno maski w formie stałej- czyli sproszkowane błoto w czystej postaci bez konserwantów, które rozrabia się z wodą w celu uzyskania odpowiedniej konsystencji umożliwiającej aplikację maski na skórze, jak również błoto w formie gotowej maski kremowej, która zawiera konserwanty i inne związki chemiczne niezbędne do utrzymania właściwej konsystencji maski.

Kompleksowy antycellulitowy lub wyszczuplający zabieg talassoterapeutyczny składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest oczyszczenie skóry z martwych komórek warstwy rogowej naskórka przy pomocy peelingu solnego Dead Sea Salt.
Drugim etapem jest wykonanie masażu ciała, przy pomocy akcesoriów do masażu typu kije bambusowe, bądź też manualnie w formie klasycznej. Następnym etapem zabiegu jest aplikacja maski z błota na obszary ciała objęte cellulitem bądź też miejscowym nadmiarem tkanki tłuszczowej i wykonanie owijania ciała zgodnie z technikami body wrappingu, pozostawiając maskę w kontakcie ze skórą na co najmniej 40minut.  Dzięki funkcji pobudzającej ukrwienie po zabiegu widoczne jest zaczerwienienie skóry, które może utrzymywać się około 30 minut. Reakcja skóry jest procesem pożądanym, świadczy ona o procesach metabolicznych i detoksykacyjnych zachodzących w organizmie pod wpływem minerałów zawartych w preparacie. Zabiegi na ciało z na bazie produktów z Morza Martwego wygładzają skórę, zapobiegają powstawaniu wykwitów skórnych, dostarczają skórze niezbędne minerały i powodują zwiększenie spalania komórek tłuszczowych, które przyczyniają się do powstania defektu skórnego pod postacią cellulitu. 

Błoto z Morza Martwego
Cena: 39,99 zł/ 500g
Dead Sea Mud zawiera w możliwie najczystszej postaci 100% błoto z Morza Martwego o sypkiej, stałej konsystencji, bez konserwantów, sztucznych barwników, czy aromatów. Produkt
jest doskonałą bazą do zabiegów oczyszczających i antycellulitowych. Opakowanie zawiera 500g czystego błota, którego wydajność wystarczy na wykonanie około 50 maseczek na twarz, bądź około 8-10 zabiegów na ciało ( w zależności od powierzchni zabiegowej).

Sól z Morza Martwego
Cena: 29,99zł/500g
Dead Sea Salt o wysokim stopniu mineralizacji, bogata w magnez, potas, sód, wapń, cynk, żelazo i miedź. Z powodzeniem może być stosowana jako peeling dla cer tłustych i trądzikowych, a także jako drobnoziarnisty peeling do ciała. Właściwości soli morskiej pozwalają także na jej wykorzystanie w formie kąpieli solankowych.

Gdzie kupić:
ZNIŻKA -20% DLA CZYTELNIKÓW BLOGA na hasło "Okiem kosmetyczki"
Skontaktuj się z przedstawicielem Blue Nature
niebieskanatura@gmail.com
tel. 780064414


1 komentarz:

  1. Lubie maski glinkowe i używam głównie rosyjskich, z minerałami z morza martwego również, świetnie oczyszcza 😊

    OdpowiedzUsuń

Podziel się swoją opinią :)